homepage POMÁHÁME OD ROKU 1995
Starejme se o ty, kteří se starali o nás.
Stáří jednou potká každého z nás.

číslo konta: 24 000 267 / 0100

Sir Nicholas Winton

wintonrtxt11859.jpg legendární zachránce českých židovských dětí
patron NF Podepsáno Srdcem
Velká británie
United Kingdom
překlad dopisu:

Vážení přátelé a členové Nadačního fondu Podepsáno srdcem!

Jsem si vědom toho, že štěstí, ať má podobu zdraví, svobody či přátelství je pevnou součástí života každého z nás. Vím také, že řadu lidí toto štěstí zcela či z větší části minulo, aniž by tím byli sami vinni. Je naší přirozenou povinností těmto méně šťastným pomáhat všemi silami a prostředky, které máme či umíme získat. Považoval jsem to ve svém životě za samozřejmost a často jsem se díky síle slabých učil překonávat těžké chvíle i ve svém životě. Vážím si těch, kteří bez ohledu na národnost jsou součástí vlny solidarity, aniž by očekávali vděk a aniž by se mnohdy s těmi, kterým pomáhají, vůbec setkali. 


Přijal jsem s potěšením oslovení od česko-anglického Nadačního fondu Podepsáno srdcem, abych se stal jeho spoluzakladatelem a čestným patronem. Oslovení se mi dostalo od lidí, které osobně znám a s nimiž jsem svým životem spoután. Důvěra k nim je důvěrou i v jejich přátele a dosavadní i budoucí dílo. Fond svými programy volně navazuje na kroky a činy, které jsem učinil já sám před sedmdesáti lety a působí ve prospěch lidí původem z České republiky, ke které cítím výjimečný vztah.

 

Sir Nicholas Winton


Po seznámení s historií projektu Podepsáno srdcem a plány Nadačního fondu Podepsáno srdcem mohu prohlásit, že mám v činnost fondu i jeho členy samotné plnou důvěru a rád se souhlasím, aby mé jméno bylo součástí jména fondu. Prohlašuji, že se cítím být jedním z jeho zakladatelů a rád přijímám funkci čestného patrona Nadačního fondu Podepsáno srdcem.

 

 Fotogalerie


dopis_N_Wintonartxt11855.JPG
 
zpěttisk
 

Pomozte nám pomáhat!
prostřednictvím dárcovských sms s textem:
DMS ALZHEIMERSTOP
zaslané na číslo 87777.
Cena jedné SMS je 30 Kč, ve prospěch fondu bude z každé poukázáno 27 Kč.
Případnou další pomoc
můžete zasílat na konto
24 000 267/0100.
napsali nám

Herbert Slavík

foto_herbert_slavikrtxt12453.jpg fotograf
Česká republika
Czech republic
celý profil